TOPlist

VIDEO: Olomoučtí celníci zajistili 300 gramů pervitinu

Olomoučtí celníci zadrželi a nepropustili na český trh 300 gramů pervitinu. Drogu muž ukrýval pod oblečením v oblasti genitálií.

V úterý 8. července prováděli celníci běžné kontroly na silnici ve směru Prostějov – Olomouc. Krátce před sedmnáctou hodinou zastavili vytipované osobní vozidlo Audi s českou poznávací značkou. Dva muži a žena s ročním dítětem tvrdili, že nic nevezou, že jedou na výlet do Ostravy. Vzhledem k nervóznímu chování jednoho muže z osádky se celníci rozhodli použít narkotest. Stěry z rukou podezřelého muže byly pozitivní na přítomnost omamných psychotropních látek.

Proto celníci provedli bezpečnostní prohlídku. Muž ukrýval pod kalhotami v oblasti genitálií 300 gramů pervitinu. Takové množství drogy by mělo na černém trhu hodnotu okolo 300 tisíc korun. Celníci zboží zajistili a v současnosti je případ v šetření.

Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s psychotropními látkami a s jedy hrozí osobám trest odnětí svobody v délce dvou až deseti let.

Není to ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zadrželi omamné psychotropní látky. Od ledna letošního roku zajistili 710 gramů pervitinu a 8400 kusů tablet s pseudoefedrinem.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Marie Bortlová
Tisková mluvčí
CÚ pro Olomoucký kraj
FOTO + VIDEO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce