TOPlist

VIDEO: Na R35 se střetly dva kamiony, jednoho z řidičů musely složky IZS vyprostit

Prvotní informace o střetu dvou nákladních vozidel v úseku 285 km rychlostní komunikace R35 převzalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje ve 21:14 středy 6.11.2013 a to od kolegů ze zdravotnické záchranné služby. Dle zjištěných informací se v jedné ze zdemolovaných kabin stále nacházel řidič vozidla.

Společně s osádkou výjezdového vozidla požární stanice v Olomouci vyjela k pomoci také jednotka dobrovolných hasičů Velký Újezd a speciální technický automobil pro případ nutného zvedání či manipulace s nákladním vozidlem. Policisté se k dopravní nehodě dostali nejdříve, ti následně předali potvrzující informace dojíždějící jednotce hasičů o nutnosti vyproštění zraněné osoby.

Hasičům se bez nutnosti nasazení hydraulického vyprošťovacího zařízení podařilo řidiče ze zdemolované kabiny přes nepoškozené dveře pro spolujezdce vyprostit. Následně do dojezdu zdravotníků poskytli předlékařskou pomoc. Zraněného poté transportovali k převozu k sanitnímu vozidlu. V následujícím čase pokračovali v kontrole možného úniku provozních kapalin a nebezpečí proniknutí do půdy a kanalizace. Komunikace po zaměření byla částečně uklizena a událost si převzala Policie ČR.

no images were found

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
FOTO+VIDEO: HZS OLK

Inzerce