TOPlist

VIDEO: Na Chebsku policisté odhalili další varny a pěstírny

Stále se pokračuje v boji proti drogové kriminalitě. Důkazem je pondělní policejní akce, kdy dne 23. 6. 2014 proběhlo na Chebsku celkem 11 domovních prohlídek bytových i nebytových prostorů a díky dobré práci chebských kriminalistů byly odhaleny další 4 laboratoře na výrobu pervitinu a navíc i pěstírna konopí. V té kriminalisté zajistili kolem 1132 rostlin. Policistům se při této akci podařilo rozbít gang organizované skupiny lidí. Celkem při domovních prohlídkách bylo zadrženo 8 osob. Do akce bylo nasazeno 70 policistů a také speciálně vycvičení psi.

Policejní komisař z oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání všech osmi osob pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Obviněné osoby měly neoprávněně vyrábět, dovážet, zprostředkovat, prodat nebo jinak jinému opatřit nebo pro jiného přechovávat psychotropní látku a takový čin spáchat jako členové organizované skupiny. Dva z obviněných se takového jednání měli dopustit i přesto, že byli za stejný trestný čin v posledních třech letech odsouzeni nebo potrestáni.

Během dnešního dne budou probíhat úkony trestního řízení a poté se bude rozhodovat, o tom zda kriminalisté podají podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby. V případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

no images were found


[tiskovka]nprap. Kateřina Krejčí
tisková mluvčí PČR
FOTO + VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce