TOPlist

VIDEO: Muž se zákazem řízení se rozjel proti strážníkovi MP Praha

Ve čtvrtek večer prováděli strážníci z Prahy 15 běžnou hlídkovou činnost v okolí Veronského náměstí. Zde si u zadní nákladové rampy obchodního domu všimli zaparkovaného osobního vozidla vínové barvy, které stálo v rozporu s dopravními předpisy. Hlídka navíc díky místní znalosti věděla, že vozidlo často řídí osoba bez platného řidičského oprávnění, která se v minulosti léčila ze závislosti na drogách.

Při další obchůzce v okolí obchodního domu strážníci spatřili tuto osobu vycházet z místního baru. Dotyčný se pochyboval tak, že strážníci pojali podezření, že je pod vlivem omamných látek. O pár minut později strážníci zahlédli, jak muž usedá do vozidla a vyjíždí směrem k Milánské ulici. Jeden ze strážníků se pokusil vozidlo zastavit pomocí vztyčené paže a slovní výzvy „STOP!“. Řidič výzvu neuposlechl a zrychlil. Při tom přímo rozjel proti strážníkovi, který se ho pokusil zastavit. Ten před ním na poslední chvíli uskočil.

V tu chvíli na místo přijížděla autohlídka strážníků, která celý incident viděla a za pomoci výstražných znamení na vozidle se pokusila ujíždějící auto zastavit. Řidič na výzvy opět nereagoval a snažil se ujet dále po ulici Milánská směrem k ulici Nad přehradou. Muž pak v ulici Nad přehradou zastavil, vyskočil z vozidla a začal utíkat. Zde ho jeden ze srážníků dostihl. Po provedené kontrole totožnosti hlídka muže omezila na osobní svobodě. Při kontrole, zda muž není ozbrojen, u něj hlídka našla prázdný plastový sáček, kontaminovaný bílým práškem a použitou injekční stříkačku. K tomu dotyčný sdělil, že před jízdou požil pervitin.

Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, strážníci na místo přivolali Policii ČR. Ta provedeným testem na přítomnost omamných a psychotropních látek potvrdila mužova slova. Výsledky testu prokázaly požití metamfetaminu.


[tiskovka]Irena Seifertová
vedoucí Kanceláře ředitele a Tiskové skupiny
Městská policie hlavního města Prahy
VIDEO: MP Praha[/tiskovka]

Inzerce