TOPlist

VIDEO: Muž se zabarikádoval v bytě, zpacifikovali ho policisté

V rámci rozhodnutí soudu měl starší muž z pražského Barrandova nastoupit k léčení do bohnické léčebny, vzhledem k tomu, že však muž odmítal, přijeli pro něj policisté z MO PČR Barrandov, kteří ho měli do léčebny eskortovat.

Muž se však v bytě zabarikádoval, hrozilo, že se pokusí o sebevraždu, na místo proto okamžitě vyrazily dvě jednotky hasičů z Radotína a ze Smíchova, včetně výškové techniky a speciálního vozu s plachtou. Dále k místu vyjel lékař, záchranáři, policisté z PMJ Praha a MO Barrandov a také policejní vyjednavač.

Vyjednavač se snažil s mužem komunikovat přes dveře, ale ani po 45 minutách se mu nepodařilo navázat kontakt. Starší muž si v bytě pouze mumlal něco sám pro sebe. Policisté z PMJ a MO Barrandov se proto rozhodli pro vstup do bytu. Okolí domu zajišťovali hasiči s vodními proudy a s plachtou. V případě, že by muž vylezl do okna, použili by hasiči vodních proudů k tomu, aby ho dostali zpět do bytu.

Policistům se muže podařilo zajistit bez nutnosti užití donucovacích prostředků, muž je poté doprovodil do vozu záchranné služby, která ho transportovala do bohnické léčebny.

Inzerce