TOPlist

VIDEO: Muž pobodal známého kvůli úklidu

V úterý krátce před čtrnáctou hodinou informovala záchranná služba polici o tom, že vyjíždí k bodnému poranění v rodinném domě v ulici U Splavu v pražských Záběhlicích. Na místo okamžitě vyrazili i policisté z nejbližšího okolí včetně policistů z Pohotovostní motorizované jednotky, kterým se ještě v domě podařilo zadržet podezřelého dvaašedesátiletého muže.

Ten měl podle prvotních informací zasadit svému jednapadesátiletému spolubydlícímu bodnou ránu kuchyňským nožem do oblasti hrudníku. Celému incidentu měla podle očitého svědka předcházet hádka o úklid v kuchyni. Těžce zraněného slovensky hovořícího muže převezli záchranáři do nemocnice a zadrženého krajana na nejbližší služebnu k dalším úkonům. Policisté provedli u zadrženého muže orientační dechovou zkoušku, která naměřila hodnotu více jak 1,7 promile alkoholu v dechu.

K místu vyrazili i kriminalisté výjezdové skupiny včetně detektivů krajského ředitelství, kteří zjišťují veškeré podrobnosti k případu, ohledávají například místo činu a zajišťují svědecké výpovědi. Na stanovení právní kvalifikace je prozatím velmi brzy, záleží totiž zejména na výpovědích svědků, zadrženého muže a samozřejmě i zraněného muže a jeho zdravotním stavu.

Inzerce