TOPlist

VIDEO: Muž měl u sebe větší množství drog, výzvy policistů opakovaně neuposlechl

Na sociální síti Facebook se šíří video, na kterém je zachyceno několik vteřin zákroku hlídky PČR, a to poblíž muzea v centru Prahy. Vzhledem k tomu, že se u videa rozmohly komentáře lidí, kteří tvrdí, že policisté jen tak pro nic za nic z nudy začali bít nevinného člověka, rozhodl jsem se, že nebudu tento případ bezhlavě komentovat a raději si oficiální cestou zjistím k případu několik informací.

Několik informací z místa mi poskytla očitá svědkyně zákroku, jistá novinářka z Českého rozhlasu, tedy novinářka nezávislého média. Vzhledem k tomu, že viděla celou situaci od začátku, mohla ji posoudit. Nikoliv tak, jako někteří, kterým k odsouzení policistů stačilo 20 vteřinové video. Tato novinářka dala policistům okamžitě zapravdu, podle ní nešlo rozhodně o nikoho nevinného, který by se ničeho nedopustil. Nyní tedy několik oficiálních informací.

Hlídka PČR si v centru města povšimla muže, který si zde na zídce ubaloval takzvaného jointa. Klasická situace, žádná vražda, vše se tedy dá v klidu vyřešit. Policisté proto přistoupili k dotyčnému, kterého požádali o předložení dokladů, aby si ověřili jeho totožnost. Na to muž jointa schoval do kapsy a se slovy, ať ho nechají na pokoji, že si vezme kolo a jede do pr***e, chtěl místo opustit. Policisté muže opakovaně zákonně vyzvali, on však výzev neuposlechl.

Do celé situace se začala zapojovat také přítomná mladá slečna. Těžko soudit, zda to byla známá dotyčného, či jen náhodná kolemjdoucí. Její chování však vyvrcholilo ve chvíli, kdy začala do policistů strkat. Při strkanici s dívkou policistovi vystříkl z nádobky slzotvorný prostředek, který však nikoho nezasáhl (vystříkl směrem k zemi). Celé situace využil muž, který se vysmekl druhému z policistů. Policisté proto proti němu užili donucovacích prostředků, včetně slzotvorného prostředku. Muž se pak snažil upoutat kolemjdoucí lidi svým „divadýlkem“, a vyvolat tak v nich lítost v jeho osobu, což v takových případech bývá klasickým chováním.

Při prohlídce policisté u muže nalezli větší množství omamných a psychotropních látek, konkrétně 50 gramů marihuany. Muž byl eskortován na místní oddělení PČR. Jeho případ je řešen pro trestný čin „přechovávání omamné a psychotropní látky“ ve zkráceném přípravném řízení. Jak tedy z těchto informací vyplývá, nikdo z řad policie neřešil muže kvůli tomu, že seděl na zídce a hrál na kytaru, jak mylně tvrdili někteří „zaručení svědci zákroku“.

Tento případ rázně dokazuje to, že než bude chtít kdokoliv z nás cokoliv soudit, měl by si o tom zjistit více informací. Z 20 vteřinového videa, které je navíc natočeno až od poloviny zákroku, nelze soudit nic. A obdobně je tomu ve valné většině případů, kdy se takováto videa šíří sociálními sítěmi.

no images were found


[tiskovka]FOTO: Policejní deník
VIDEO: Pavel Skramlík, Facebook.com[/tiskovka]

Inzerce