TOPlist

VIDEO: Lupič přepadával seniorky na ulici, policie hledá další poškozené

Detektivové z pražské Zenklovy ulice specializující se na loupežná přepadení dopadli v poledne 26. srpna osmačtyřicetiletého muže, který od května letošního roku přepadával seniorky na území hlavního města Prahy a většinou jim z krku odcizil zlaté řetízky. Šperky následně prodával v zastavárnách a za získané peníze si nakoupil jídlo, protože byl podle svých slov v tíživé finanční situaci.

Peníze však využíval i na jiné potřeby, kriminalistům uvedl, že si vyhledával dokonce i sexuální služby. Celkem si tak přišel k necelým sedmdesáti tisícům korun. Vyšetřovatel pak obvinil zadrženého z trestného činu loupeže a krádeže a za tyto skutky mu hrozí až desetileté vězení. Kriminalisté pak podali státnímu zástupci podnět na uvalení vazby, který soudce akceptoval a obviněný tak putoval do vazební věznice, kde je do současné chvíle.

Kriminalisté za uplynulé měsíce shromaždovali všechny případy z metropole, prováděli důležité úkony se svědky a poškozenými, a zjistili tak, že obviněný má na svědomí tři loupeže a deset krádeží, nicméně veškeré indicie policisty utvrzují v tom, že minimálně dalších osm skutků ještě spáchal. Obrací se tak s žádostí o pomoc na veřejnost, zejména však na další poškozené seniorky, aby kontaktovaly tísňovou linku 158 a skutky nahlásily.

Dopadený lupič byl od roku 1984 čtyřikrát soudně trestaný za majetkové a násilné trestné činy jako například krádeže nebo znásilnění a v roce 1988 byl dokonce amnestovaný. Poslední trest odnětí svobody vykonal v roce 2010.

no images were found

por. Bc. Jan Rösslerová
tisková mluvčí PČR
VIDEO+FOTO: PČR

Inzerce