TOPlist

Kriminalisté odhalili v Karlových Varech pěstírnu marihuany

Youtube Video
Podívat se na video

Kriminalisté v Karlovarském kraji stále pokračují v boji proti drogové kriminalitě. Důkazem toho je, že uběhlo jen pár dní od doby, kdy chebští kriminalisté odhalili varnu pervitinu na Chebsku a nyní karlovarští kriminalisté odhalili pěstírnu konopí v Karlových Varech, kde zadrželi 46letého cizince.

Muže vietnamské národnosti poté obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněný cizinec se tohoto jednání se měl dopustit v rodinném domě v lázeňské části města Karlových Varů, kde neoprávněně pěstoval v květináčích ve větším množství rostliny konopí.

[nahledy]

Při domovní prohlídce bylo zajištěna necelá tisícovka rostlin, různé chemikálie a příslušenství k pěstování této rostliny. Dle odborného vyjádření byla v zajištěných rostlinách prokázána přítomnost D-9-tetrahydrokanabinolu, což je látka charakteristická pro rostliny konopí.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, ten ho akceptoval a soudce obviněného poslal do vazby. Za jeho protiprávní jednání mu v případě prokázání viny hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Inzerce