TOPlist

VIDEO: Hlídce PMJ ujíždělo kradené vozidlo, po havárii se dal řidič na útěk

Krátce po poledni se rozhodla hlídka PMJ Praha na Jižní spojce v Praze zastavit vozidlo tovární značky Škoda, jehož registrační značky byly v pátrání vedeny jako odcizené. Řidič vozu hlídce zastavil, když však policisté vystoupili z vozu, aby provedli kontrolu, šlápl na plyn a začal ujíždět.

Z Jižní spojky sjel muž na Strakonickou ulici, poté odbočil do Zbraslavské ulice, projel ulicí Paroplavební a skončil v ulici Mezichuchelská, kde nezvládl řízení a s vozem havaroval. Řidič se dal poté na útěk do svých, policisté z PMJ ho dostihli a na místě zadrželi.

Na vozidle byla způsobena škoda ve výši 80 tisíc korun, vůz byl odcizen v první polovině července v Praze, registrační značky na voze byly rovněž kradené, odcizeny byly také v první polovině července, pouze na jiném místě v Praze.

Muž je zatím podezřelý z trestných činů poškozování cizí věci a z podílnictví. Dle dostupných evidencí policisté navíc zjistili, že se jedná o člověka s bohatou trestní minulostí, který již byl trestán například za loupeže.

Inzerce