TOPlist

VIDEO: Hasiči při požáru chatky zachránili jednu osobu, druhá zemřela

Tři ostravské jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 4.11.2013 večer ve zdevastovaném areálu bývalého koupaliště v Ostravě u požáru sklepních zbytků zbořené budovy, obývaných bezdomovci. Hasiči zachránili jednoho muže, tělo druhého již našli ohořelé. Za požár s tragickým koncem může venkovní ohniště bezdomovců, které se rozšířilo listím a odpadky do provizorního obydlí.

Operační středisko hasičů bylo informováno o požáru v areálu s již zasypaným koupalištěm v pondělí krátce před půl sedmou večer. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Fifejdy a Slezská Ostrava, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Radvanic.

Oheň na okraji bytelného sklepa s několika místnostmi, kde v zimě obvykle spávalo (i na postelích) hned několik osob bez trvalého přístřeší, hasiči uhasili během několika minut. Zachránili odtud jak sedícího zraněného muže, kterého po vytažení ven oživovali a ošetřovali do příjezdu zdravotníků, tak již ohořelé tělo druhého muže, jehož totožnost nebyla známa. Škoda na zbytcích objektu v demolici byla nulová.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

VIDEO: Hasiči.tv

Na místo vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a lékařská rendez-vous. V péči záchranářů byl muž neznámé totožnosti, jehož hasiči vynesli z místa požáru. Pacient utrpěl popáleniny I. a II. stupně na přibližně 20% tělního povrchu, a to v oblasti hlavy, hrudníku a krku. Posádky ZZS provedly ošetření jeho zranění a muž byl poté transportován na popáleninové centrum FN Ostrava. Při požáru došlo k úmrtí dalšího muže, kterému záchranáři nemohli již nijak pomoci. Ani u této osoby nebyla v době zásahu posádkám ZZS známa totožnost.

PhDr. Lukáš Humpl
tiskový mluvčí
ZZS MSK

no images were found


FOTO: hasici.tv + HZS MSK

Inzerce