TOPlist

VIDEO: Hasiči na Opavsku vyprošťovali zapadlou tatru

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pondělí 5.5.2014 kolem poledne v Kravařích (okres Opava), kde nákladní Tatra s nákladem vyfrézovaného asfaltu sklouzla pravými zadními koly do hlubokého příkopu a nemohla se hnout. Nehoda se obešla bez zranění, řidič aktivně s hasiči spolupracoval.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pondělí v deset hodin dopoledne. Na místo (u železničního přejezdu mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi) vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Opavě, po příjezdu na místo nehody byl ze stanice Ostrava-Zábřeh povolán silný jeřáb Demag/Terex s pojízdnou dílnou.

Hasiči uvázali za popruhy zadní část Tatry, vážila i s nákladem kousků asfaltu kolem 32 tun. Jeřáb zadek náklaďáku pomalu zvedal a hasičský jeřábník s ním manipuloval velmi opatrně tak, že zadní kola nakonec stála na pevném podkladu.

Hasiči potom vzduchem z tlakové lahve doplnili vzduchovou soustavu Tatry a podařilo se jim ji hasičským vozidlem odtáhnout, aby nepřekážela silničnímu provozu. Silnice mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi byla zhruba hodinu zcela uzavřena (při manipulaci jeřábem), jinak se zde projíždělo kyvadlově. Osobní vlaky zde normálně projížděly. Pěkná podívaná pro cestující ve vlacích…

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje
FOTO + VIDEO: HZS MSK[/tiskovka]

Inzerce