TOPlist

VIDEO: Hasiči cestou z výcviku pomohli u vážné dopravní nehody v jiném kraji

Příslušníci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje se včera ve čtvrtek 24.10.2013 stali účastníky dopravní nehody v Královéhradeckém kraji. Při zastávce autobusu na občerstvení v obci Milovice u Hořic se přímo před nimi stala vážná dopravní nehoda. Osobní vozidlo po kolizi sjelo z komunikace a narazilo do betonového mostku, následně po nárazu začalo hořet.

Hasiči bez váhání ihned přispěchali k pomoci a zahájili společně s dalšími přijíždějícími hašení požáru, rovněž tak ihned poskytli předlékařskou pomoc u osoby stěžující si na velké bolesti břicha, ve vozidle celkově cestovali dvě osoby, druhá vyvázla bez zranění.

Jeden z příslušníků Hasičského záchranného sboru v komunikaci s linkou tísňové pomoci popsal situaci a stav zraněných na místě. Po dohodě zde byla povolána letecká pomoc zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a dále složky IZS tedy hasičů a Policie ČR.

Pomocí dvou hasících přístrojů se podařilo zamezit rozhoření požáru. Zde je potřeba podotknout na velmi rychlý zásah společně s projíždějícím řidičem. Delší doba by znamenala výrazné rozhoření a další škody na osobním vozidle. Hasiči poté asistovali zdravotníkům v pomoci se zraněným a následně jej transportovali k vrtulníku.

Osobní vozidlo poté nedaleká jednotka kolegů ve svém kraji provedla další činnosti s dohašením, zabezpečím místa nehody. Naše činnost v tu chvíli skončila, pro většinu pomáhajících hasičů s hrdostí na jejich práci a pomoc a to nejen při jejich běžném výkonu práce v domácím Olomouckém kraji.

no images were found

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje

VIDEO: HZS OLK

Inzerce