TOPlist

VIDEO: Fotbalové utkání mezi Bohemians a Slávií se obešlo bez větších incidentů

Neděle patřila v pražských Vršovicích fotbalu. Poměrně hodně mediálně sledovaný zápas mezi Bohemians Praha a Slavií Praha neunikl ani policistům.

Ve Vršovicích byla nasazena Speciální pořádková jednotka Praha, doplněna Krajskou pořádkovou jednotkou. Nasazeni byli policisté místních oddělení, OHS Praha IV., PMJ Praha, dopravní policisté, kriminalisté, antikonfliktní tým, policisté z oddělení služební hipologie a také z oddělení služební kynologie. V rámci bezpečnostního opatření byli nasazeni také strážníci Městské policie Praha.

Pochod fanoušků Slavie vyrazil okolo 18:30 z pražského Edenu. Provoz v okolí pochodu řídili policisté z OŘD Kongresová a DI. Samotný pochod, doprovázený policisty z SPJ a KPJ Praha, se obešel bez incidentů, či narušování veřejného pořádku. Fanoušci poté došli na stadion, kde shlédli fotbalové utkání.

Po utkání policisté dohlédli na to, aby se oba tábory fanoušků nestřetly ani před stadionem, ani kdekoli jinde. Všechny policejní složky tak doprovázely fanoušky prakticky až k cílům jejich cesty. I přesto ale na křižovatce ulic Vršovická a Oblouková došlo ke rvačce několika osob. V průběhu bezpečnostního opatření bylo několik osob omezeno na osobní svobodě, přesné informace ale zveřejníme až v průběhu pondělního dne, po vydání oficiální tiskové zprávy PČR.

Inzerce