TOPlist

VIDEO: Cyklista sjel eskalátory do metra na kole, poranil si páteř

Chvíli po půl osmé večer se rozhodl devětadvacetiletý muž pro sjezd na horském kole ve stanici metra Můstek v Praze. Konkrétně si vybral vypnuté eskalátory vedoucí na peron trasy A. Z kamerových záběrů je zřejmé, že chvíli před sjezdem cyklista otálel, proč, to je záhadou. Spekulovat můžeme například o tom, že chtěl počkat, až bude na vedlejších, funkčních schodištích méně cestujících. Nasnadě je ale také domněnka, že čekal, až někdo jiný zapne kameru, a jeho počínání zachytí pro zveřejnění na různých portálech. Všechny tyto možnosti budou samozřejmě policisté v rámci prošetřování celé události prověřovat.

Poté následoval samotný sjezd značnou rychlostí dolů, který ale skončil pádem cyklisty. Ze zmiňovaných záběrů je zřejmé, že bylo pouze dílem náhody, že devětadvacetiletému muži nikdo v závěru jízdy nevešel do cesty. Při rychlosti, kterou cyklista po schodech jel, by mohl náhodný cestující utrpět při střetu s kolem zranění, možná dokonce s fatálními následky. Takto celá situace skončila „pouze“ zraněním jezdce samotného, kterého poté záchranáři převezli do nemocnice s podezřením na zlomeninu v oblasti páteře.

Celou událost momentálně prošetřují policisté místního oddělení. Ti zjišťují, zda se cyklista svým jednáním dopustil přestupku proti veřejnému pořádku, nebo snad dokonce trestného činu výtržnictví.


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce