TOPlist

VIDEO: Chtěla přejet policistu poté, co ujížděla hlídkám

Minulý týden ve středu chtěli policisté z Dopravního inspektorátu Prahy I. zastavit na „Václaváku“ auto ke kontrole. Řidička ale byla proti a začala ujíždět. V závěru chtěla muže zákona i přejet.

Přesně v šest hodin ráno chtěli policisté ve spodní části Václavského náměstí zkontrolovat černého Golfa, jehož řidička vjela do pěší bez příslušného povolení. Osmadvacetiletá slečna ale pokynů k zastavení nedbala, policistu objela a začala ujíždět vysokou rychlostí. Policisté jí samozřejmě začali pronásledovat ulicemi Krakovská, Žitná, Odborů, Myslíkova, po Masarykově a Rašínově nábřeží až do ulice Jeremenkova. Cestou se k hlídce DI přidali policisté z PMJ Praha.

Nutno zmínit, že chorvatsky hovořící řidička několikrát nerespektovala červenou na semaforech, a před policisty ujížděla po tramvajovém pásu. V Jeremnkově ulici se pak řidička chtěla prudce otočit, přes zvýšený středový pás, do protisměru, což se jí nepovedlo a narazila do sloupu veřejného osvětlení. V tu chvíli k ní vystoupili ze služebního auta „dopraváci“ z Prahy I, kteří řidičce chtěli zabránit v další jízdě.

Ta ale proti policistům prudce rozjela svého Golfa a pokračovala v ujíždění. V tu chvíli policisté museli agresivní řidičce uskočit z cesty, jinak by je totiž přejela. Tentokrát už ale neujela nijak daleko, neboť po pár desítkách metrů vjela do uzavřeného dvora, odkud už nebylo úniku. Policisté následně zjistili důvody jejího počínání, které spočívaly v tom, že dívka řídila pod vlivem alkoholu a bez řidičského oprávnění.

Paradoxní je, že oba tyto delikty jsou přestupkového charakteru, takže by řidičce, pokud by na Václaváku zastavila, hrozila pokuta ve správním řízení. Teď je ale stíhána pro trestný čin násilí proti úřední osobě, za který jí hrozí až čtyři roky vězení, neboť při ujíždění „zaútočila“ svým autem na zakročující policisty.

por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR

Inzerce