TOPlist

VIDEO: Celníci zajistili zásilku 182 kilogramů heroinu

Historicky největší zásilku heroinu na území České republiky odhalili celníci Celního úřadu pro Hlavní město Prahu v noci z pátku 28. února na sobotu 1. března při kontrole kamionu, který přepravoval kuchyňské potřeby. K odhalení významně přispěly analýzy Celní protidrogové jednotky.

Heroin byl napěchován do 477 balíčků, které pašeráci umístili do 53 speciálně upravených dřevěných palet, na nichž byly naskladněné legálně dopravované kuchyňské potřeby. Místa ukrytých drog celníkům pomohl najít i služební pes.

Drogu přepravoval kamion imatrikulovaným v Rumunsku po tzv. Balkánské trase. Zásilka byla odeslána z Turecka a příjemcem měla být v Praze registrovaná obchodní společnost. Řidič kamionu celníkům uvedl, že o kontrabandu neměl tušení.

Předběžné rozbory ukázaly, že odhalený heroin obsahuje 60% účinné látky. Pro distribuci „na ulici“ se používá heroin naředěný na cca 15% účinné látky. Takto naředěná droga se prodává za částku cca 1.000,- Kč za gram.

Takto ukrytá droga v paletách byla českými celníky naposledy odhalena v roce 1990 na hraničním přechodu Náchod, kdy bylo zadrženo 100 kg kokainu vypravených z Kolumbie.

no images were found


[tiskovka]mjr. Mgr. Jiří Barták
vedoucí oddělení vztahů k veřejnosti a tiskový mluvčí
Generální ředitelství cel
FOTO + VIDEO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce