TOPlist

VIDEO: Celníci zajistili padělatelskou dílnu, majitel zásoboval jihomoravské tržnice

Plně vybavenou padělatelskou dílnu i zhotovené padělky v hodnotě přibližně dva a půl milionu korun objevili v pátek celníci při domovní prohlídce v Brně. Akce byla vyvrcholením rozpracovaného případu podezření na nelegální výrobu zboží označeného ochrannými známkami.

Na počátku března letošního roku získali celníci první informace o možné existenci „velkoobchodníka“ s padělky. Ta se později potvrdila a celníci postupně začali rozplétat jednotlivé nitky případu.

Po řadě šetření, domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor se celníci v létě dopátrali k informacím o výhradním dodavateli a zároveň výrobci padělaného zboží, který s velkoobchodníkem úzce spolupracoval. Tento zdroj měl zásobovat svým zbožím největší jihomoravské tržnice.

V pátek 11. října pak celníci přešli do závěrečné fáze realizace případu. Domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor v Brně celníkům potvrdily jejich podezření. V kontrolovaných nemovitostech celníci našli padělatelskou dílnu a v ní devět šicích strojů, 16 paměťových karet na vyšívání, tři nažehlovací lisy, 27 kilogramů textilních štítků a 12 kilogramů táhel zipů s logy ochranných známek, 1 868 cívek nití, šest kilogramů termofólií a 620 kusů textilního zboží označeného ochrannými známkami.

Na místě byly zadrženy čtyři osoby, dvě z nich byly přímo předány Policii ČR pro další porušení zákona. V rámci trestního prověřování případu celní úřad připravuje návrh na zahájení trestního stíhání šesti osob pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením.

no images were found

por. Mgr. Lada Temňáková
Tisková mluvčí
Celní úřad pro Jihomoravský kraj

Inzerce