TOPlist

VIDEO: Automobil z rybníka vytáhli hasiči ze Záchranného útvaru Hlučín

Celkem tři jednotky hasičů se podílely na vyproštění automobilu typu SUV z rybníka v Rychvaldě, u ulice Orlovská, okres Karviná. Při události nedošlo naštěstí k žádnému zranění.

Operační středisko HZS MSK obdrželo informaci o vozidle v rybníce od Policie ČR v neděli 22.9.2013 v 6:49 hodin. Na místo byly vyslány jednotky HZS MSK – ÚO Karviná ze stanice Orlová a Bohumín. Na místo také vyjel řídící důstojník územního odboru. Hasiči po svém příjezdu zjistili, že se osobě z vozidla podařilo dostat před jejich příjezdem. Vozidlo se nacházelo cca 40 metrů od břehu v hloubce cca 1,5 m, z vody trčela pouze střecha vozidla. K úniku provozních kapalin naštěstí nedošlo, i přesto hasiči po celou dobu zásahu sledovali vodní hladinu a měli připraveny prostředky k zachycení případného úniku provozních kapalin k okamžitému použití.


VIDEO: Požáry.cz

Hasiči i přesto, že viditelně nedošlo k žádnému úniku provozních kapalin, povolali na místo zástupce orgánů odboru životního prostředí a Povodí Odry, informovali také Českou inspekci životního prostředí.

Na místo byl povolán speciální jeřáb Hydrokon 240 K7 ze Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína, který po vyšetření události Policií ČR provedl opatrné vyproštění vozidla z rybníka na břeh. Předtím však musely být částečně ořezány větve stromu, který bránil hydraulické ruce ve vyproštění vozidla.

Celý zásah hasičům zabral zhruba 6 hodin. Další šetření okolností této události provádí příslušníci Policie ČR.

no images were found

por. Ing. Petr Holub
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje
FOTO + VIDEO: Požáry.cz

Inzerce