TOPlist

FOTO: Aktivní střelec ohrožoval své okolí v metru Florenc, cvičení složek IZS

V noci na dnešek proběhlo v prostorách přestupní stanice metra Florenc námětové cvičení složek Integrovaného záchranného systému, jehož pořadatelem byla pražská policie.

V prvopočátku je na místě poděkování Dopravnímu podniku hlavního města Prahy, který pro toto cvičení poskytl jak rozsáhlé prostory zmiňované stanice a přilehlé tunely, tak i tři vlakové soupravy, které byly nutností pro vytvoření reálného prostředí běžného provozu. Na cvičení samotném se podílely všechny složky Integrovaného záchranného systému, tedy policisté Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, strážníci Městské policie hlavního města Prahy, Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy, záchranná služba Medevac, Červený kříž Prahy 1, pražský Hasičský záchranný sbor a hasiči pražského metra. I těmto složkám patří veliký dík za profesionální přístup k celé akci.

Celkově se na cvičení podílelo přibližně 150 příslušníků vyjmenovaných složek IZS a 450 figurantů ze středních a vysokých škol, kteří dokreslovali reálnou situaci.

Cvičení samotné pak proběhlo od jedné do třetí hodiny ráno v obou patrech stanice metra Florenc. Prvopočátkem celého dění bylo oznámení na linku tísňového volání o několika střelcích, kteří už zranili velké množství lidí. Operátoři proto okamžitě zalarmovali dostupné policejní hlídky, které spěchaly zneškodnit zmiňované střelce, aby zabránily dalšímu krveprolití. Během několika dalších minut pak vyjížděli na místo strážníci MP i ostatní složky IZS, tedy zdravotníci a hasiči. Řešení celé této situace trvalo od přijetí prvotního oznámení, po ošetření a evakuaci posledního zraněného více jak jeden a půl hodiny. Během této doby týmy pozorovatelů a desítky kamer zaznamenávaly veškeré detaily celého dění, které budou následně vyhodnoceny a využity pro výcvik taktiky zákroku proti aktivnímu střelci a pro zlepšení koordinace činnosti složek IZS.

Konkrétní závěry pak budou námětem pro zdokonalení celého systému a podkladem pro minimalizaci možných nedostatků.

no images were found

Inzerce