TOPlist

VIDEO: Akce VITO – dva muži zadrženi kvůli krádežím vozidel

Středočeští kriminalisté obvinili dva muže z krádeží devětadvaceti motorových vozidel.

Středočeští kriminalisté společně s kriminalisty z Rakovníka, Loun a Ústeckého kraje monitorovali v rámci akce s krycím názvem VITO od konce ledna letošního roku dvojici mužů.

Oba byli důvodně podezřelí z krádeží desítek motorových vozidel, které prováděli na území Rakovníka, Loun, Kadaně a Žatecka Odcizili devětadvacet vozidel zn.Škoda, VW a Seat.

Kriminalisté dne 5. května muže obvinili z trestného činu krádeže a hrozí jim trest odnětí svobody až osm let.

Krádeže prováděli v noci, a to na území Rakovníka, Loun, Žatce a Kadaně. Vozidla ihned po odcizení převáželi do stodoly v malé vesnici poblíž Žatce. Zde je rozřezávali na náhradní díly, které následně distribuovali prostřednictvím internetové inzerce. Některé z nich dodávali na vrakoviště. Nepotřebné kovové části vozidel rozřezávali na malé kousky a odváželi do výkupen sběrných surovin. Ostatní nepotřebné části spálili na svém pozemku.

Při provedených domovních prohlídkách kriminalisté nalezli dvě odcizená motorová vozidla, která již pachatelé nestihli rozebrat. Dále jsme zajistili osmdesát součástek z motorových vozidel a množství dokladů a dokumentů, které patřili majitelům odcizených vozidel.

Sedmadvacetiletý muž byl již v minulosti sedmkrát soudně trestán a to za majetkovou trestnou činnost a řízení bez řidičského oprávnění. V současné době se již nachází ve výkonu trestu odnětí svobody právě za řízení v době zákazu.

Druhý šestatřicetiletý muž byl v minulosti devětkrát soudně trestán v České republice a jedenkrát v Německu a to převážně za řízení motorových vozidel i přes vyslovený zákaz. Tento muž je stíhán vazebně.

Středočeští kriminalisté se i nadále problematice krádeží vozidel budou intenzivně zabývat.

no images were found


[tiskovka]mjr. Bc. Štěpánka Zatloukalová
tisková mluvčí PČR
FOTO + VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce