TOPlist

Velikonoční noční směna u Městské policie v Karviné

Na Velikonoce jsme vyrazili k Městské policii do Karviné.

Strážníci se schází na instruktáži. Denní směna je u konce, nastupuje směna noční. Dnes je směna doplněna o psovodku se služebním psem. Ten nese honosné jméno Almond Grey Stanios.

Strážníci ihned z kraje směny vyráží k několika případům, reagují tak na tísňová volání.

Vyrážíme do terénu s hlídkou, která je předurčena pro Karvinou – Ráj a pro okrajovou část Louky. Práce této hlídky není jen o výjezdech k akutním voláním, ale také o prevenci. Strážníci nejprve kontrolují prostory domu s pečovatelskou službou, kde se v minulosti často nacházeli bezdomovci, v průběhu noci pak vyráží na kontrolu karvinské části Louky, kde se místní naopak potýkají s problémem v podobě prostitutek. V Loukách policisté kontrolují ještě kostel a některé další odlehlé části.

Cestou do Louk nás operační odvolává k případu rvačky dvou mladíků v Karviné – Novém Městě. Jedeme jako výpomoc místní hlídce strážníků. Jen jako jistota.

A jak se později ukázalo, byl tento krok operačního velmi dobrý. Ještě před našim příjezdem na místo si totiž hlídka vyžádala příjezd posil, protože se mladíci vzpouzeli a do zákroku se navíc snažil zasahovat jejich třetí kamarád.

Celkově se na místo sjíždí čtyři hlídky Městské policie Karviná, z nichž jedna je hlídka se služebním psem. Zde jsou již oba mladíci v poutech a je rozhodnuto o jejich převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Oba se pravděpodobně dopustili trestného činu, při rvačce totiž poškodili cizí zaparkované auto.

Hlídka se služebním psem navíc asistuje nedaleko tohoto místa policistům ze SPJ Moravskoslezského kraje. Ti zadrželi pachatele, který se pokusil vloupat do zaparkovaného vozidla. Služební pes je v takových případech velkým přínosem v podobě psychologického efektu. V případě, že by se pachatel pokusil o útěk, není problém, aby byl služební pes využit. Zde tomu tak nebylo, proto se hlídka vydává opět do ulic města.

Strážníci čekají u poškozeného auta z předchozí rvačky, aby mohli místo předat policistům z OOP.

V průběhu večera a noci stíháme kontrolovat několik problémových míst. Abychom popsali veškeré zákroky a situace u MP Karviná, potřebovali bychom nejméně celou knihu…

Velké poděkování patří operátorům kamerového systému. Ti nejenže obsluhují telefonní linku, ale také dohlíží na kamery ve městě. Jen v noci na pondělí několikrát vyslali hlídku k letnímu kinu, kde se vždy pohybovaly podezřelé osoby, které se snažili dostat do prostor kina. V jednom případě se jednalo o muže pod vlivem drog…

Inzerce