TOPlist

Ve sváteční čas mysleli i na druhé

Ne každý má to štěstí trávit svátky v rodinném kruhu. To mají na paměti i policisté z třetího policejního obvodu.

V rámci výkonu služby se stovky uniformovaných policistů třetího policejního obvodu snaží proto v souladu se služební přísahou pomáhat všem, kteří jejich pomoc potřebují a kteří o ni stojí.

Plně si ale uvědomují, že toto je jejich povolání, jejich poslání, pro které se sami rozhodli.

Zároveň ale velice dobře vědí, že vždy se dá dělat něco víc.

Lidská pomoc, u které není třeba vytáčet 158

Proto se tito muži a ženy zákona rozhodli udělat radost těm, kteří sice zrovna nevolají o pomoc na linku tísňového volání, nicméně o lidskou pomoc, náklonnost a pomyslné pohlazení určitě stojí.

Šlo o děti ze zařízení v Chabařovické ulici v Praze 8. A právě tyto děti se rozhodli obdarovat uniformovaní policisté třetího policejního obvodu.

Proto již před časem vyhlásili ve svých řadách dobrovolnou sbírku, do které se zapojil každý, kdo měl zájem. Stejně tak bylo na dobrovolnosti každého jednoho, jak vysokou částkou přispěje.

Do sbírky se zapojili i policisté z kanceláře ředitele a ředitel třetího policejního obvodu. V součtu se pak sešlo úctyhodných 30.000,- Kč.

Odměnou byl dětský úsměv

Tuto nemalou částku předali dvaadvacátého prosince zástupci vnější služby, konkrétně náměstek ředitele plk. Neuwirth a vrchní komisař mjr. Fejfar dětem a zaměstnancům přímo v zařízení v Chabařovické ulici.

Největším poděkováním a odměnou pak policistům byl radostný dětský úsměv.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce