TOPlist

Ve čtvrtek dopoledne zachránili kladenští policisté sebevraha na Sítenském mostě

Krátce před půl jedenáctou hodinou dopolední 17. prosince 2015 vyslal operační důstojní policisty na most na Sítné v Kladně, kde se nacházel muž středního věku, který stál za zábradlím asi uprostřed mostu a chystal se skokem z něj ukončit svůj život. Na sebevraha upozornil náhodný kolemjdoucí, který se snažil s poškozeným komunikovat.

Po příjezdu policejních hlídek na místo zasahující policistka z obvodního oddělení Kladno – město navázala s poškozeným kontakt, pokoušela se muže uklidnit a rozmluvit mu jeho počínání. V té době se policisté oddělení hlídkové služby nepozorovaně přesunuli do slepého bodu sebevraha. Přes veškerou snahu se policistce nepodařilo muže přesvědčit, aby sám přelezl zábradlí zpět na chodník. Poté, co muž znenadání řekl, že nemá pro co žít a pokusil se skočit, zasáhli okamžitě policisté hlídkové služby. Společně s výše zmiňovanou kolegyní z OOP Kladno město muže zachytili a přetáhli přes zábradlí do bezpečí na chodník. Tam už si devětačtyřicetiletého muže z Kladna převzali do péče lékaři rychlé záchranné služby a převezli ho do kladenské nemocnice.

Kladenští policisté opět dokázali naplnit heslo „POMÁHAT A CHRÁNIT“ a zachránili svým profesionálním jednáním další lidský život.

nprap. Michaela Nováková

Inzerce