TOPlist

Vděku se záchranáři nedočkali, cizinec naopak jednoho z nich kopl do krku

Členové posádky pražské záchranné služby vyjeli k muži v bezvědomí. Ten se ale ošetřit nenechal a záchranáře napadl.

V úterý krátce po šestnácté hodině přijal dispečink pražské záchranné služby oznámení od občana, že na ulici Spálená v Praze 1 leží muž v bezvědomí. Zdravotníci proto ihned vyjeli na určené místo, avšak ještě před příjezdem je operační důstojník varoval, že se jedná o cizince, který již v minulosti napadl posádku záchranářů. Po příjezdu pak skutečně nalezli muže, který nereagoval na jejich podněty, avšak po chvíli se ho podařilo přivést k vědomí. Vděku se ale záchranáři rozhodně nedočkali, a i přesto, že byli na agresi předem připraveni, podařilo se cizinci jednoho z mužů dvoučlenné záchranné posádky kopnout do krku.

Naštěstí ale okolo procházel policista z místního oddělení na Smíchově, který ačkoliv zrovna nebyl ve službě, pomohl záchranářům agresivního muže zpacifikovat. Před příjezdem policejní hlídky si ještě všichni přítomní vyslechli několik nevybíravých nadávek. Policisté pak po svém příjezdu provedli u muže orientační dechovou zkoušku, kterou mu naměřili téměř tři a půl promile alkoholu v dechu. Vzhledem ke značné opilosti ho policisté převezli do protialkoholní záchytné stanice.

Druhý den ráno již střízlivého muže kriminalisté obvinili z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. V případě pravomocného odsouzení hrozí čtyřiatřicetiletému cizinci až tři roky za mřížemi.

[tiskovka]prap. Bc. Iveta Martínková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce