TOPlist

Včasným vypátráním policejních hlídek byl zachráněn lidský život

Dvacet minut po třinácté hodině dne 1. února 2016 přijali policisté na linku 158 oznámení od ženy s tím, že je její manžel v ohrožení života. Poškozený muž jí zavolal na mobilní telefon a zmateně žádal o pomoc, neboť se údajně plazil někde v okolí Turyňského rybníka na Stochovsku.

Na místo oznámení k vodní ploše Turyňského rybníka operační důstojník okamžitě vyslal tři policejní hlídky k vypátrání poškozeného padesáti jedna letého muže ze Slánska. Poškozený muž se ovšem v místech poblíž hotelu v obci Srby a ani u rybníka nenacházel. Policisté v průběhu pátrání nalezli odstavené vozidlo pohřešovaného muže. Policejní hlídky prohledávaly břehy v okolí Turyňského rybníka s travnatým a lesním porostem.  Policisté z obvodního oddělení Stochov vzhledem k místní znalosti poté poškozeného muže vypátrali v lesním porostu poblíž areálu bývalého hotelu Lika.

Muž byl značně podchlazený

Policejní hlídka kolem čtrnácté hodiny nalezla padesátijednaletého muže již ve značně podchlazeném stavu a byl z něho silně cítit alkohol. Co bylo příčinou vyčerpání a ztráty v terénu tohoto muže je nyní předmětem šetření.

Do lesního porostu k místu vypátrání se dostavila posádka rychlé záchranné služby, která muže převezla do kladenské nemocnice k dalšímu lékařskému vyšetření včetně odběru biologického materiálu.

nprap. Jana Šteinerová

Ilustrační foto

Inzerce