TOPlist
Inzerce

Vážná nehoda uzavřela Pražský okruh, na místě přistál vrtulník LZS

Na 25. kilometru Pražského okruhu, na úrovni Zličína, došlo ve čtvrtek dopoledne k vážné nehodě.

Řidič dodávky zezadu narazil do kamionu jedoucího před ním. Zarážející je fakt, že okolo nehody projížděla spousta řidičů, avšak nikdo z nich nezastavil. To udělala až posádka Mercedesu a ihned za nimi služební vozidlo Celní správy, jejíž příslušníci jeli náhodou okolo.

Posádka Mercedesu začala pomáhat zraněnému řidiči, celníci ihned uzavřeli Pražský okruh ve směru od letiště na D1 a zajistili volné místo pro průjezd složek IZS.

K nehodě okamžitě vyrazila posádka RZP ZZS HMP, jednotky HZS Praha ze stanic Petřiny a Smíchov a také hlídky OŘD a ODN Kongresová. Povolán byl vrtulník LZS Kryštof 01.

Jako první byli na místě policisté z Oddělení řízení dopravy. Následovaly je další složky IZS.

Hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení složitě vyprostili zaklíněného řidiče dodávky. Ten byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Po prvotním ošetření byl pacient transportován do vrtulníku LZS, který jej přepravil do jedné z pražských nemocnic. Po celou dobu asistovali záchranářům pražští hasiči.

Pokud vidíte nehodu, u které nikdo nepomáhá, zastavíte?

Ukládám ... Ukládám ...

Po odletu vrtulníku policisté zprůjezdnili rychlý jízdní pruh, aby tak rozpohybovali kolonu, která se před místem nehody vytvořila. Uzavírka celkově trvala několik desítek minut. Nutno podotknout, že se jednalo o nezbytně nutnou dobu, po kterou složky IZS vyprošťovaly řidiče dodávky.

Přesné příčiny a okolnosti nehody policisté vyšetřují.

Inzerce