TOPlist

Varování pro občany Borotínska. V lese se nachází odhadem ještě až 56 býků

Policie varuje občany Borotínska, potažmo severozápadního Táborska a rovněž i přilehlého regionu Středočeského kraje, aby se zdrželi vstupu do lesního masívu mezi obcemi Sudoměřice u Tábora, Borotín, Střezimíř a Mezno.

Býků uteklo 180, jejich odchyt je náročný

Po včerejším útěku odhadem bezmála sto osmdesáti býků z místní farmy se dle zjištění majitele nachází v uvedené masívu lesa ještě stále asi 56 kusů dobytka. Vzhledem k tomu, že nelze odhadnout míru agrese v chování býků, občané jsou vyzýváni, aby do tohoto prostoru nevstupovali. Rovněž se doporučuje obyvatelům přilehlých obcí, aby pečlivě zabezpečili a uzavřeli vstupy na své pozemky.

Stejně tak se vyzývají řidiči, projíždějící po komunikacích v tomto prostoru, aby výskytu, či dokonce možnému střetu s býky na silnicích, věnovali zvýšenou pozornost.

Jakýkoliv poznatky k volně se pohybujícím býkům v prostoru severozápadně od města Tábora, potažmo, na přilehlé hranici Středočeského kraje, oznamte prosím neprodleně na linky tísňového volání číslo 112 či 158. 

Po celou středu probíhá vyhledávání a odchyt býků. Není však vyloučeno, že uvedené opatření bude trvat i několik následujících dnů. Výše uvedená výzva tak platí až do odvolání.

por. Mgr. Miroslav Doubek

Inzerce