TOPlist

Vandal poškozuje vozidla

V sobotu 7.11. v 1.45 přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o poškozování osobních vozidel na Pražském předměstí v Hradci Králové, které měl provádět mladík s krumpáčem v ruce.
Operační důstojník ihned na místo vyslal policejní hlídku, která již na místě nikoho podezřelého nenašla, ale zjistila poškození čtyř vozidel. Všechna auta měla rozbité přední okno a jedno ještě vyrytou rýhu od předního světla až k zadnímu blatníku.

Policisté odhadli škodu na 50 tisíc korun a zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci. V případě dopadení, hrozí pachateli až jeden rok za mřížemi.

Policisté od včerejšího dne 9.11. řeší další případ poškození vozidel. První auto bylo poškozeno v noci z neděle na pondělí na volně přístupném parkovišti na Pražském předměstí. Dosud neznámý vandal vyryl do laku na několika místech osobního auta Škoda Octavia různé nadávky a znaky a poškodil všechny pneumatiky. Zda jsou pneumatiky pouze vypuštěné nebo propíchnuté, zjistí až servisní prohlídka. Poškozený muž si vyčíslil škodu na téměř 30 tisíc korun.

K dalšímu poškození auta došlo také na volně přístupném parkovišti u obytných domů v centru Hradce Králové. Zde vandal vytvořil nezjištěným předmětem rýhu do laku okolo celého vozidla Škoda Octavia a do kapoty vyryl sprostý nápis o velikosti 40×100 cm. Tentokrát byla škoda odhadnuta na 40 tisíc korun.

por. Iva Kormošová

Inzerce