TOPlist

V Teplicích byl dopaden recidivista, kradl hlavně alkohol

Policisté dopadli zloděje, který se v uplynulých měsících dopustil v Teplicích několika krádeží. Čtyřiatřicetiletý recidivista, který už byl v minulosti desetkrát pravomocně odsouzen, se v polovině loňského června vloupal do skladu prodejny s nápoji a odcizil z něj přes 220 lahví alkoholu v hodnotě téměř 60 tisíc korun.

Další krádeže

O dva týdny později se vloupal do stejné provozovny a opět si odnesl alkohol, v tomto případě byla škoda vyčíslena na 18 tisíc korun. Ve skladu se mu asi líbilo, a proto ho „navštívil“ i koncem října, při pokusu o vloupání ale aktivoval bezpečnostní systém a po spuštění alarmu z místa činu utekl s prázdnou.

Kradl i brusky či vrtačky

Začátkem prosince se po násilném překonání vrat vloupal do prostoru dílen autodopravce, kde ukradl brusky, vrtačky, svářečku a další nářadí, přibral i tři mobily, notebook a počítačovou sestavu, nepohrdl ale ani pracovním oblečením, celková škoda byla v tomto případě vyčíslena na více jek 140 tisíc korun.

Pro alkohol se vrátil

Minulý týden se pachatel vrátil do skladu alkoholu, který už dvakrát vykradl a jednou se o to pokusil a do tašek si naskládal lahve a další drobnosti v hodnotě přes dvacet tisíc korun, byl ale vyrušen a z místa činu utekl bez lupu, který zůstal v objektu. Recidivista se u výslechu ke všem popsaným skutkům přiznal, následně byl obviněn z přečinů krádeže, krádeže ve stadiu pokusu a poškození cizí věci, za které ho může soudce poslat až na pět let zpátky za mříže.

por. Bc. Daniel Vítek

Ilustrační foto

Inzerce