TOPlist

V sobotu se policistům podařilo v Příbrami zadržet tři zloděje

Šlo nejprve o 26letého muže, kterého kriminalisté namátkově kontrolovali na ulici a všimli si, že má něco schovaného pod bundou. Nalezli u něj potraviny (kávu, čokolády) za více než tisíc korun. Následně se ukázalo, že zboží zcizil v jednom příbramském obchodě.

V sobotu krátce před třetí hodinou zase ranní policejní hlídka zpozorovala narušení pizzerie v Pražské ulici a následně nedaleko zadržela dva muže ve věku 26 let. Jeden z nich se měl dopustit vykradení i dalších objektů, je podezřelý celkem z devíti skutků, kdy způsobená škoda dosahuje téměř půl milionu korun.

Zloději se poslední měsíc činili. Hrozí jim teď až pět let trestu

Dne 11. prosince měl vniknout do objektu stavby v Rožmitále pod Třemšínem a odnést odtud nářadí v hodnotě 150 tisíc korun. Následovalo vloupání do tří restaurací, do prodejny potravin a mysliveckého spolku v Příbrami. Ukradl také dvě bezpečností kamery a poškodil vstupní dveře do obchodního domu. Při poslední krádeži v pizzerii spadla klec. Se svým komplicem zde vzal stravenky, peníze, telefon, kameru, cigarety a jídlo, vše v hodnotě 80 tisíc korun. Dotyčný byl převezen dne 3. ledna do vazební věznice. Nyní mu hrozí jeden rok až pět let pobytu za mřížemi.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.

Inzerce