TOPlist

V síti celníků skončili účastníci festivalu Mácháč

Na vozidla směřující do Doks se zaměřili celníci z Celního úřadu pro Liberecký kraj. Společně se svými německými kolegy z Hlavního celního úřadu v Drážďanech provedli o víkendu akci zaměřenou na kontrolu nelegální přepravy zboží, a v souvislosti s hudebním festivalem Macháč upřeli svou pozornost také na drogy.

V pátek a v sobotu rozestavěli celníci své hlídky na komunikaci I/38. Při kontrolách vozidel jim pomáhal mobilní spektrometr německých kolegů, který dokáže téměř ihned detekovat stopy mj. po prekurzorech či drogách. Nasazeni byli služební psi.

Celkem zastavili ve dvou dnech ke kontrole na 200 vozidel. V pátek ve 32 a v sobotu ve 14 případech našli různě ukrytých celkem 183 gramů marihuany, 5 gramů pervitinu, 7,5 gramů Mephedronu, 1,5 gramů kokainu a 47 ks tablet extáze. Drogy celníci nacházeli u cestujících, nejvíce v jejich osobních zavazadlech, a také ukryté ve vozidlech.

Ve srovnání s minulým rokem evidují celníci trojnásobný počet zjištěných případů nelegální přepravy omamných a psychotropních látek.

Inzerce