TOPlist

FOTO: V Raškovicích na Frýdecko-Místecku došlo ke střelbě

Zásahová jednotka KŘP Moravskoslezského kraje vyjížděla v pondělí v podvečer do obce Raškovice na Frýdecko-Místecku, kde došlo ke střelbě.

Podle prvotních informací měl v domě v obci střílet muž z několika střelných zbraní. Pachatele na útěku dopadli policisté ze zásahové jednotky.

Na místě zemřeli dva lidé, další žena je vážně zraněná. Na místě zasahují také záchranáři. Policisté kontrolují rovněž vozidla poblíž obce.


Tři posádky ZZS MSK zasahovaly dnes (pondělí 4.11.) odpoledne u tragické události na Frýdecko-Místecku. Do obce Raškovice byly před sedmnáctou hodinou vyslány výjezdové skupiny záchranné služby ze stanovišť z Nošovic a Frýdku-Místku poté, co byla ohlášena událost se střelbou a zraněnými.

Záchranáři na místě zasahovali v těsné součinnosti s příslušníky Policie České republiky.

Lékaři ZZS již nemohli pomoci dvěma postiženým osobám, staršímu muži a mladé ženě. U obou mohli již pouze konstatovat smrt

Ošetřena byla vážně zraněná žena. S poraněním střelného charakteru ji nejprve záchranáři ošetřili na místě události a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péči postiženou sanitním vozidlem transportovali na heliport do Frýdku-Místku. Tam si pacientku převzali letečtí záchranáři a zajistili její přepravu do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Posádka ZZS poskytla ošetření také jednatřicetiletému muži, který měl pouze lehké oděrky horních končetin a hlavy, jeho stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení.

V péči záchranářů byla i šestačtyřicetiletá žena, jež nejevila známky fyzického zranění, ale akutní stresové reakce. Po poskytnutí lékařského ošetření byla ponechána na místě události.

Na poskytnutí psychické první pomoci zasaženým byl povolán také intervent záchranné služby.

Vzhledem k charakteru události nebude zdravotnická záchranná služba podávat další informace. Událost vyšetřuje PČR.

PhDr. Lukáš Humpl
tiskový mluvčí
ZZS Moravskoslezského kraje

no images were found

Inzerce