TOPlist

V rámci akce KLADIVO „kradli“ policisté zlodějům auta zpět a vraceli je majitelům Dobrá práce!

V polovině dubna kriminalisté čtvrtého pražského policejního obvodu z 8. oddělení obecné kriminality, kteří se zabývají odhalováním trestné činnosti spojené s automobilovou kriminalitou, úspěšně realizovali akci pod názvem „Kladivo“.

Ta probíhala od ledna tohoto roku a jejím cílem bylo odhalit a zadokumentovat trestnou činnost, kterou páchali dva muži z Prahy, kteří podle kriminalistů kradli na území metropole vozidla značky Citroen a Peugeot. Krádeže probíhaly vždy podle stejného scénáře.

Muži většinou společně vytipovali vozidlo na ulici, u kterého rozbili boční okno, aby se do něj dostali, rozlomili spínací skříňku a po zásahu do elektroniky vozidla s ním odjeli. Vozidla pak končila u jednoho z pachatelů na zahradě rodinného domu, kde ho společně rozebrali na díly. Ty pak rozprodali a utržené peníze si rozdělili. Z jednoho takto rozebraného vozidla měli zisk v rozmezí 40 až 60 tisíc korun. Kriminalisté takovýchto krádeží zadokumentovali 10 se škodou přes tři miliony korun. Nicméně v tuto chvíli nemohou vyloučit, že vozidel bude dalších několik desítek, jelikož vyšetřování není ještě u konce.

Youtube Video
Podívat se na video

Některá vozidla, která muži odcizili, nechali po krádeži stát na ulici a až druhý den se pro ně vraceli, aby je převezli k rozebrání. Toho kriminalisté využili a čerstvě odcizené automobily ihned zajišťovali. Tedy dalo by se s nadsázkou říct, že je kradli zpět a vraceli zpátky majitelům.

Oba muži (40 a 47) se ke krádežím přiznali a kriminalisté s nimi zahájili trestní stíhání ze spáchání trestných činů krádeže se značnou škodou, za což hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 8 let. U obou mužů detektivové podali podnět na jejich vzetí do vazby, což bylo u jednoho z nich akceptováno. Oba muži také mají bohatou trestní minulost majetkového charakteru.

V souvislosti s tímto případem je třeba také zmínit, že od 13. dubna, kdy kriminalisté dvojici mužů zadrželi, v Praze významně poklesl počet odcizených vozů výše uvedených značek.

Inzerce