TOPlist

V průběhu tří let fingovali dopravní nehody. Jsou stíhaní za pojistný podvod

Návrhem na podání obžaloby ukončil v těchto dnech  policejní komisař z Oddělení hospodářské kriminality Územního odboru Hradec Králové tříleté vyšetřování celkem sedmi pojistných podvodů.  Na většině z nich se podílel 33letý muž z Hradce Králové, který byl obviněn z celkem 6-ti podvodů, spáchaných ve spolupachatelství s trestní sazbou až na 8 let.

Dalším čtyřem obviněným – třem  mužům z Prahy a jedné ženě z Jičínska hrozí 5-ti leté tresty.  Dalším dvěma ženám – z Jičínska a z Hradce Králové pak shodně za podvody hrozí 2 letý pobyt za mřížemi.

Od šesti pojišťoven vylákali peníze

Podle obvinění měli v průběhu tří let (v roce 2010, 2012 a 2013) neoprávněně vylákat pojistné plnění od šesti různých pojišťoven. Obviněným je kladeno za vinu, že po předchozí domluvě ve většině případů zinscenovali dopravní nehody, které se měly stát v Královéhradeckém a v Pardubickém kraji a v Praze. Následně vyplnili formulář o dopravní nehodě a věc oznámili pojišťovně. Ta jim poté vyplatila z povinného ručení nebo havarijní pojistky finanční hotovost. Obvinění tak způsobili celkovou škodu vyčíslenou na cca 650 tisíc korun.

Uvedené případy vyšly najevo v rámci vyšetřování jiné trestné činnosti.

Někteří obvinění se k činu přiznali, jiní naopak svou vinu popírají. Jeden z obviněných nad svým jednáním vyjádřil lítost a doložil doklad, prokazující náhradu škodu poškozené pojišťovně.

por. Mgr. Lenka Burýšková

Inzerce