TOPlist

V případě mrtvé ženy v pražské tramvaji č. 17 opět policie žádá veřejnost o pomoc

Když ve čtvrtek 13. února loňského roku v 10:43 hodin přijali operátoři tísňové linky oznámení o zraněné ženě, která je v bezvědomí a krvácí z hlavy, nikdo možná nevěřil, že zůstane otazníkem po dlouhé měsíce. V těchto dnech se zdálo, že dojde k posunu ,poněvadž se vypátrala totožnost muže, u kterého se předpokládalo, že by mohl být důležitým svědkem.

Žena byla objevena v druhém voze tramvajové soupravy číslo 17 v zastávce U Libušského potoka v pražských Modřanech. Souprava v tu chvíli jela z konečné stanice Levského směrem do centra.

 Policisté a lékař, kteří ihned spěchali na místo události, museli po příjezdu bohužel konstatovat, že je žena mrtvá. Vzhledem k tomu, že nebylo možné věrohodně určit způsob úmrtí, kriminalisté ohledali místo nálezu těla, vyslechli svědky a nařídili soudní pitvu. Ještě během čtvrtečního večera také vypátrali totožnost mrtvé ženy a zjistili, že se jedná o čtyřiašedesátiletou ženu z Prahy. Během náledujícího únorového pátečního dopoledne detektivové na základě výsledků pitvy a dalších informacích zjistili, že žena zemřela vlivem cizího zavinění a proto si celý případ převzali kriminalisté 1. oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

Policie žádala o pomoc svědky od samého začátku

 Touto cestou žádá policie veřejnost a případné svědky, kteří viděli ženu nastupovat do tramvaje číslo 17 na Palackého náměstí, tedy ve čtvrtek 13. února okolo 9:55 hodin, aby se neprodleně obrátili na linku 158. Zároveň prosí, aby se ozvali i ti, kteří ženu viděli nebo s ní cestovali v uvedené soupravě na trase od Palackého náměstí přes Podolskou vodárnu, Nádraží Modřany až na konečnou zastávku tramvají Levského.
Policie též přivítá svědectví cestujících, kteří zmiňovanou tramvají jeli v opačném směru z konečné Levského v 10:24 hodin směrem do centra. Podstatné je pro kriminalisty svědectví i od cestujících, kteří uvedenou tramvají jeli, ale nemuseli si ničeho podezřelého všimnout. Důležité je totiž zmapovat poslední hodiny života mrtvé ženy.
Popis ženy: věk 64 let, 165 až 168 centimetrů vysoké štíhlé postavy, krátce střižených vlasů se zrzavým přelivem. Oblečená byla do šedomodrého tříčtvrtečního kabátu ze šusťákoviny, tmavých kalhot a tmavých bot. Na hlavě měla kšiltovou čepici černé barvy, přes rameno měla kabelku a v ruce kostkovanou tašku.

Co se děje aktuálně?

Policie děkuje médiím a veřejnosti za pomoc při pátrání po možném důležitém svědkovi, jehož podoba byla zveřejňen formou identikitu. Kriminalisté muže v tomto období kontaktovali díky poznatku, který přišel od jednoho z diváků na základě zveřejnění v médiích. Tento svědek byl vyslechnut, ale jeho výpověď nepřinesla v případu žádný posun.

Detektivové prvního oddělení proto stále usilovně pracují na dopadení pachatele vraždy z tramvaje linky číslo 17. Do této doby provedli celou řadu úkonů, nicméně pachatele zatím nedopadli.

por. Bc. Jan Daněk

Inzerce