TOPlist

V předvánoční době posílí strážníci ve Zlíně dohled na místech s velkým pohybem lidí

Předvánoční čas znamená pro většinu z nás také nakupování dárků a zásob na blížící se Vánoce. Někteří spoluobčané přitom nejspíše zažijí na vlastní kůži nepříjemnosti spojené s krádežemi jejich osobních věcí. Zloději jsou totiž v tomto čase více aktivní a sami nakupující jim mnohdy napomohou vlastní neopatrností. Městská policie Zlín proto již několikátým rokem realizuje bezpečnostní opatření „Advent“, při němž se zaměřuje na prevenci majetkových deliktů.

Od tohoto víkendu tak strážníci provádějí kontroly vnějších i vnitřních prostor obchodních center včetně přilehlých parkovišť. Intenzita prováděných kontrol pak ještě více vzrůstá ve dnech pracovního volna.

Vedle nákupních objektů budou hlídky MP Zlín věnovat vysokou pozornost také hojně navštěvovaným akcím: „Adventní čas“ a navazující „Vánoční jarmark“, které proběhnou na náměstí Míru v centru Zlína. Při jejich dnešním zahájení a slavnostním rozsvícení vánočního stromu, kdy návštěvníci zaplnili prakticky celou plochu náměstí, strážníci nemuseli řešit žádný vážnější problém.

Na stále aktuální rizika spojená s předvánočním nakupováním jsme již dříve upozorňovali popisem některých reálných případů např. zde.

Městská policie Zlín děkuje všem spoluobčanům, kteří dbají na zabezpečení vlastního majetku a nedávají tak snadnou příležitost nejrůznějším kriminálním individuím.

 

Vydal: str. Mgr. Pavel Janík

Inzerce