TOPlist

V pražské lékarně kradl pro krásu a zdraví

Mladík chce být zřejmě krásný a zdravý. Za krémy a doplňky stravy v lékárně ovšem nezaplatil a jejich krádeží způsobil několikatisícovou škodu.

Policisté z místního oddělení v Letňanech se od 11. února zabývají případem, který je kvalifikovaný jako trestný čin krádež. Z toho je podezřelý prozatím neznámý mladík, který v intervalu deseti minut navštívil tutéž lékárnu v Praze 9 a pokaždé se při tom dopustil krádeže.

V prvním případě využil chvilkové nepozornosti lékárnice, která se právě věnovala jinému zákazníkovi. V tom okamžiku mladík do regálu sáhnul pro tři krémy omlazující péče o pleť, které si vzápětí schoval do prostoru mezi záda a batoh. Poté z místa odešel, aniž by za zboží zaplatil.

Po návratu odcizil doplňky stravy

O deset minut později se do téže lékárny vrátil a stejným způsobem z police odcizil ještě vitaminové doplňky stravy. Vzhledem k tomu, že v obou případech sáhnul po tom nejdražším zboží, které měl po ruce, způsobil škodu v řádech tisíců korun.

Obě krádeže zachytily bezpečnostní kamery a policisté tak mají k dispozici záznamy, na nichž je detailně zachyceno jak samotné jednání, tak i podoba podezřelého.

Policisté se proto nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při spolupátrání. Jakékoli informace k podezřelému přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158, nebo na kterékoli policejní služebně.

por. Bc. Iveta Martínková

Inzerce