TOPlist

V Praze proběhla rozsáhlá Dopravně bezpečnostní akce, policisté „obsadili“ Barrandovský most

V noci z pátku na sobotu zorganizovala pražská policie rozsáhlou dopravně bezpečnostní akci, která byla součástí dvoudenní bezpečnostní akce, zaměřené na území Prahy IV.

Ve čtvrtek proběhly ve spolupráci PČR, MP Praha, Celní správy a pražského Magistrátu bezpečnostní akce zaměřená na stavby, bazary, sběrny a další. V pátek večer pak akce pokračovala rozsáhlou DBA, v rámci níž policisté provedli uzávěru Barrandovského mostu.

Během sedmihodinové dopravně bezpečnostní akce policisté spolu s Celníky, pražskými strážníky (skupina Taxi) a pracovníky magistrátu zkontrolovali více než 3 tisíce vozidel a 700 osob.

V rámci akce policisté zjistili 87 přestupků v dopravě a uložili 70 pokut v celkové výši 30.400,-Kč, zbývající přestupky oznámili do správního řízení. Policii se rovněž podařilo zajistit 1 odcizené vozidlo a zadržet 4 osoby podezřelé ze spáchání trestného činu, ve třech případech se jednalo o řízení pod vlivem alkoholu či jiné OPL a v jednom případě o maření výkonu úředního rozhodnutí.

Celníkům se podle předběžných informací podařilo zajistit 80 litrů nadlimitního množství nafty a uspokojit pohledávky 4 dlužníků dle registru Celní správy. Strážníci ze skupiny „Taxi“ se zaměřili především na kontroly taxikářů. Ani oni nezůstali bez úspěchu. Přesné výsledky skupiny „Taxi“ by měly být známy v pondělí.

Inzerce