TOPlist

V Pracejovicích se ocitl muž na kolejích. Zachraňovala ho policie

Policisté z Obvodního oddělení Strakonice a Radomyšl zachránili muže, který utekl 6. ledna 2016 z nemocnice. Muž se léčí s psychickými problémy.

Policejní hlídky přijmuly v 10:30 radiostanicí informaci o pohřešovaném muži, který odešel z nemocnice v pyžamu, nemocniční bundě a v gumových pantoflích.

Do pátrací akce po pohřešovaném muži se okamžitě zapojily i policejní hlídky Územního odboru policie Strakonice. Kontaktovaly příbuzné, známé a pátraly v okolí.

Muž nevnímal ani přijíždějící vlak

Díky všímavému občanovi získali během několika minut další zprávu, že muž byl spatřen v Bažantnici u Strakonic a jde směrem na Pracejovice. Operační důstojník proto na místo vyslal hlídky Obvodního oddělení Radomyšl a Strakonice. Strakoničtí policisté přijeli do Pracejovic, k železničnímu přejezdu, odkud v dáli (cca 800 m) spatřili osobu, jak šla uprostřed kolejiště směrem na Katovice.

„Podle popisu oblečení jsme poznali, že jde o pohřešovaného muže“, uvedl jeden ze zasahujících policistů a pokračuje: „v ten okamžik začala na světelné signalizaci blikat výstražná červená světla a začaly se sklápět závory.“  Policisté neváhali a běželi po namrzlých kolejích směrem k muži, který se od nich vzdaloval. Mezi tím se v dáli objevil vlak jedoucí z Plzně do Strakonic, který se neúprosně blížil.

Záchrana na poslední chvíli

„Na muže jsme křičeli, ať se zastaví, jde z kolejí, že jede vlak. Muž ale nereagoval, šel po kolejích se sklopenou hlavou dál“, popisuje vývoj události policista z OOP Radomyšl.  Když policisté muže dobíhali a byli vzdáleni od osoby přibližně na 150 metrů, muž se zastavil, otočil se zády k blížícímu se vlaku a nehnutě stál. Bylo patrné, že přijíždějící vlak nevnímá. Hlasitý křik policistů na poslední chvíli muže vzpamatoval a ten několik vteřin před projíždějícím vlakem ustoupil z kolejiště.

Muž byl prokřehlý, dezorientovaný, zmatený.

Přivolaní lékaři na místo si muže převzali do své péče a převezli do zdravotnického zařízení.

por. Mgr. Jaromíra Nováková

Inzerce