TOPlist

V Olomouci v noci hořela hospodářská budova, plameny byly vidět ze zahrad

Pokračující sérii sobotních požáru završila krátce před půlnocí další událost ohlášená na linku tísňové pomoci a to hned několikrát. V tísňovém hovoru oznamovatelé upozornili na požár viditelný ze zahrad v Nemilanech, místní části Olomouce. Dle popisu se mělo jednat zřejmě o přístavbu u rodinných domků o rozloze přibližně 3 x 5 metrů.

Operační středisko k místu ihned vyslalo profesionální jednotku požární stanice Olomouc a to osádky dvou cisternových vozidel. K posílení při hasebních pracích poté dorazily jednotky dobrovolných hasičů Olomouc Holice a Dub nad Moravou.

Youtube Video
Podívat se na video

Provedeným průzkumem byla vyloučena možná přítomnost osob uvnitř hořícího hospodářského objektu, plameny jej zcela pohltily a postupně zcela poškodily celou konstrukci objektu. Hasičům ze zhruba po čtvrthodině podařilo zamezit možnému rozšíření i na další přilehlé objekty sousedů. V následujícím čase pokračovali v postupném prolévání menších ohnisek, vynášení požárem poškozeného skladovaného materiálu. Situace si také vyžádala celkové stržení střešní konstrukce.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, výše škody po požáru nebyla prozatím určena, větší hospodářská budova o celkové velikosti 5 x 10 metrů je po požáru zcela zničena, vše se naštěstí obešlo bez zranění osob.

Inzerce