TOPlist

V nákladovém prostoru kamionu se skrýval cizinec celé čtyři dny. V šoku byl když zjistil, že je v České republice, kam jeho cesta určitě nesměřovala. Nakonec si zde zažádal o azyl

Nepříjemné překvapení čekalo na cizince, který nechtěně skončil v Liberci, v plánu měl ale dostat se do zcela jiné země. Ten naskočil do kamionu na Belgickém parkovišti, kde se pak ukrýval po celou dobu cesty. Při vykládce zboží pak vypadl dotyčný zaklíněn mezi nákladem z nákladového prostoru kamionu. Přestože v jeho plánu nebylo dostat se do ČR, požádal zde nakonec o azyl.

V pondělí byl na operační středisko policie oznámen neobvyklý nález. Na místo okamžitě vyjeli policisté Oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie v Liberci. Cizince bez dokladů a finanční hotovosti si převzali a zajistili mu lékařské vyšetření v nemocničním zařízení.

Následujícího dne požádal muž o poskytnutí mezinárodní ochrany formou azylu v České republice. Cizinec byl po administrativních úkonech převezen do Přijímacího střediska pro azylanty a předán příslušným orgánům, které budou o udělení azylu rozhodovat.

Celá situace se odehrála tak, že skupinka cizinců si vyhlídla možného „převozníka“ na parkovišti kamionů v Belgii. Během dlouhého čekání, jeden z cizinců usnul a během jeho spánku zbytek skupiny nastoupil do náklaďáku zřejmě směřujícího na „ostrovy“. Po probuzení se nestačil divit. Kamarádi byli pryč a on se tak ocitl zcela sám na neznámém místě. Odhodlal se k činu. I on tedy nastoupil do nějakého kamionu v domnění, že cílovou destinací bude země za kanálem.

O čtyři dny později, při vykládce zboží na parkovišti jedné z firem v Liberci, vypadl onen cestovatel z nákladového prostoru kamionu. V poloze stojmo, zaklíněn mezi nákladem, setrval téměř čtyři dny. Není se tak čemu divit, že jej nohy neposlouchaly. Ke svému zděšení brzy přišel na to, že není tam, kde chtěl být. I přesto, že v něm typické sychravé počasí evokovalo myšlenku, že je na vysněném místě, osoby okolo kamionu hovořící zcela jiným jazykem velmi záhy ukončily jeho nadšení.

Zdroj: Policie ČR

Zdroj: Policie ČR

Inzerce