TOPlist

V metru se oháněl nožem, křičel na celé kolo a do všeho kopal. Zklidnil ho až taser

V noci na sobotu vyjížděli policisté oddělení hlídkové služby druhého policejního obvodu do stanice metra Karlovo náměstí. Dle oznamovatelů zde měl doslova řádit muž s nožem v ruce.

Navíc tento výtržník pobíhal po celé stanici, do všeho kopal a bodal nožem.

Namířená pistole ho neodradila

Na agresivitu dotyčného byli policisté samozřejmě upozorněni. Proto k němu od samotného prvopočátku přistupovali s maximální obezřetností, kdy v prvopočátku využili zákonných oprávnění, a použili donucovací prostředek hrozba namířenou střelnou zbraní.

Avšak ani to samozvaného „ninju“ neodradilo od falešného hrdinství. Dokonce zakročující policisty vybízel k souboji slovy „Dělej, seru na tebe!“.

Fundovaní policisté ale neopomněli, v jakých prostorách zakročují. Proto přišel na řadu méně razantní, ale pro takové zákroky jednoznačně vhodnější taser.

‚Tak pojň, ty s.ině,‘ vyzýval policisty neurvalec

I ten ale v neurvalci vzbudil další emoce, neboť na tuto novou situaci reagoval slovy „Ty máš taser, tak pojď svi.ě!“, a začal před sebou „šermovat“ igelitovou taškou, kterou měl plnou věcí.

Jelikož muž ve svém jednání neustále pokračoval, použili muži zákona zmiňovaný taser, kdy mu hroty paralyzéru vstřelili do oblasti zad. Zásah sice na chvilku dotyčného „umravnil“, ale ne na dlouho.

Policisté se muže snažili okamžitě po zásahu zpacifikovat a spoutat. Ten ale, byť paralyzován výbojem, ve svém agresivním a vulgárním jednání pokračoval. Proto přišel druhý výboj, tentokrát do oblasti dolních končetin.

I v autě musel být taser následně opětovně použitý

Poté už se policistům podařilo muže spoutat a přivolat mu sanitku. Do té ho muži zákona posléze odvedli k provedení preventivní prohlídky po použití taseru, což je standardní, předepsaný postup.

Jenže uvnitř sanitního vozu začal muž opět řádit, kdy napadal přítomné záchranáře a ničil vybavení vozu. Situace se vyhrotila natolik, že došlo opět na použití taseru.

Alkohol i drogy

Jakmile to bylo možné, provedli policisté u zadrženého testy na alkohol a na přítomnost drog. Ty měly v obou případech pozitivní výsledek. Test na alkohol prokázal v mužově dechu téměř jeden a půl promile alkoholu, test na drogy zase požití marihuany a pervitinu.

Agresor se navíc doznal, že je každodenním konzumentem omamných a psychotropních látek.

Na základě všech popsaných skutečností skončil zadržený na policejní služebně pro podezření z trestného činu výtržnictví.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce