TOPlist

V kasínu v Hrádku odcizili desítky tisíc

Velice zkušeně, s vizí získat finanční prostředky, si počínala trojice – dva muži a jedna žena, kteří navštívili kasíno v Hrádku nad Nisou. Poté, co rozptýlili pozornost barmanky, si odnesli peníze v české měně i v eurech v řádech desítek tisíc korun.

Zatím se policistům nepodařilo zjistit totožnost dvou mužů a jedné ženy, kteří dne 12. září 2015 „zaměstnali“ barmanku hrádeckého kasína tak dokonale, že jí připravili o desítky tisíc korun.

Trojice, která si počínala velice zkušeně, měla zřejmě jediný cíl. Zjistit, kde má barmanka uložené peníze a pak odlákat její pozornost a odnést si je. Měli zřejmě i předem rozdělené role, kdo jak bude postupovat. Ihned poté, co všichni vstoupili do prázdného kasína, se německy hovořící žena doptávala na možnou směnu eur. Poté, co obdržela kladnou odpověď, požádala o výměnu dvě stě eurové bankovky. Všichni tedy hned viděli, odkud barmanka peníze bere, a tak se pustili do  „realizace“ další části  svého záměru.

„Zaměstnali“ barmanku

Žena odešla na toaletu a muži, s kterými do kasína přišla, se odebrali k hracím automatům. Po chvíli barmanku přivolali z důvodu údajné poruchy na jednom z nich. V době, kdy byla žena zaměstnána zjišťováním příčiny poruchy, odešel nejprve jeden z mužů směrem k baru, pak  i druhý. Následně si objednali pití a pak z důvodu, že se jednomu z mužů udělalo nevolno, vyšli ven před kasíno. Už v té chvíli přišlo barmance chování mužů značně podivné. Podívala se proto do zásuvek, ve kterých měla uložené peníze jak v české měně, tak v eurech. Ty už ale byly prázdné.  Po tomto zjištění se rozběhla  ven, ale viděla už jen odjíždějící světlý vůz BMW mířící směrem do Hrádku nad Nisou. Jeden z náhodných svědků, kterého barmanka venku oslovila, se snažil vůz pronásledovat, avšak neúspěšně.

Jeden silnější, druhý hubenější

Do současné doby se nepodařilo zjistit totožnost trojice, která je podezřelá z trestného činu krádeže. Podle barmanky měli oba muži tmavší pleť, jeden byl silnější postavy vysoký 180 – 190 cm s krátkými černými vlasy. Na sobě měl hnědou koženou bundu, rifle, černé tričko. Uvnitř kasína hovořil  německy a anglicky, lépe ale ovládal němčinu.

Druhý z mužů, který hovořil špatně anglicky, byl hubenější postavy, vysoký asi 168 centimetrů. Měl propadlé tváře s tzv. strništěm. Poslední z trojice, žena, měřila asi 168 centimetrů, měla tmavé vlasy s červeným nebo fialovým melírem stažené do culíku. Na sobě měla větší mikinu tmavé barvy a modré rifle. Hovořila velmi dobře německy.

Oba dva muže a ženu zachytily bezpečnostní kamery. Pokud někdo zná totožnost osob ze záznamu, ať své informace sdělí policistům na linku bezplatného tísňového voláni 158.  V případě úspěšného objasnění případu hrozí osobám obvinění z krádeže a před soudem až pětileté tresty.

mjr. Bc. Vlasta Suchánková

Inzerce