TOPlist

V Karlovarském kraji uvízli v policejní síti další překupníci drog

Chebští kriminalisté pokračují v boji proti drogové kriminalitě v příhraničí. Po několika měsíčním rozpracování ve čtvrtek dne 16. 4. 2015 v odpoledních hodinách zadrželi dva pachatele drogové trestné činnosti, a to a to 37letého cizince z Asie a 50letého muže z Aše, kteří obchodovali s pervitinem.

Kriminalisté oběma zadrženým prokazují za poslední měsíce distribuci drog dalším osobám, a to zhruba ve dvou stovkách případů.

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili za pomoci psů vycvičených na vyhledávání drog přes 1,5 kilogramu omamné látky. Při prohlídce dále byly zajištěny i předměty sloužící k výrobě drog.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání obou mužů a obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Kriminalisté podají státní zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Na rozhodnutí si prozatím počkají v policejní cele. V případě prokázání viny oběma obviněným za jejich nezákonné jednání hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Inzerce