TOPlist

V jednom týdnu spadly na stůl středočeské policie dvě vraždy

Z jedné vraždy, o kterou se jedná,  byla přitom obviněna sedmašedesátiletá družka zavražděného muže.

Ve večerních hodinách v úterý 24. listopadu totiž policie přijala oznámení o zraněném muži v rodinném domě v Bradkovicích na Kladensku. Lékař, který byl přivolán na místo, konstatoval již jen smrt čtyřiačtyřicetiletého muže. Muž měl bodná poranění v oblasti břicha a soudní lékař nevyloučil, že mohl zemřít násilnou smrtí. Nařízena proto byla soudní pitva. Výsledky pitvy potvrdily násilnou smrt v důsledku bodných zranění.

Středočeští kriminalisté prováděli ohledání místa činu a zajistili veškeré stopy. Současně prováděli výslechy osob, které mohly poskytnout informace k dané události. V souvislosti s případem vyslýchali také sedmašedesátiletou družku mrtvého muže, která byla důvodně podezřelá ze spáchání trestného činu. Jen několik hodin po oznámení kriminalisté ženě sdělili obvinění ze spáchání trestného činu vraždy. Podali poté návrh státnímu zástupci na vzetí obviněné ženy do vazby. Stání zástupce podal podnět a soud tento akceptoval.

Za trestný čin vraždy hrozí trest odnětí svobody ve výši až osmnáct let.

Druhý případ se odehrál v obci Sedlec na Mladoboleslavsku. Tam policisté  ve čtvrtek krátce po deváté hodině vyjížděli k oznámení násilného trestného činu. Po příjezdu na místo nalezli tělo třicetileté ženy a následně sedmatřicetiletého muže.

Lékař konstatoval smrt u obou osob a nařízena byla soudní pitva, která určí přesnou příčinu smrti. Kriminalistický technik zajistil veškeré stopy, které budou zaslány na expertízu k dalšímu vyhodnocení. K mechanismu poranění osob se v současné době nebudeme vyjadřovat a to s ohledem na vyšetřování, které je na samém počátku, ale také zejména s ohledem na pozůstalé.

Policisté v místě tragické události již v minulosti několikrát zasahovali z důvodu partnerského soužití. Co bylo konkrétním důvodem a zda postupovali v souladu s veškerými předpisy, nyní vyšetřují pracovníci Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Z tohoto důvodu nelze poskytnout konkrétnější informace a musíme počkat na výsledek jejich šetření.

Středočeští kriminalisté šetří v letošním roce již dvacet případů vraždy včetně pokusů vraždy, včetně dvou v tomto týdnu. Jen tři případy z celkového počtu zůstávají zatím neobjasněny a kriminalisté případy stále intenzivně vyšetřují.

 

mjr. Bc. Štěpánka Zatloukalová

Inzerce