TOPlist

V Horních Měcholupech vybuchlo na parkovišti auto, podle všeho vybuchla bomba Téma dne

V Milánské ulici v Praze došlo ve středu dopoledne k explozi, při které bylo poškozeno zaparkované auto a zraněna žena.

K výbuchu došlo okolo 10. hodiny. Žena (cizinka – Vietnamka) zaparkovala auto na parkovišti u domu již v průběhu noci. Dnes ráno chtěla nastartovat a z místa odjet. Jakmile ale nastartovala, došlo k explozi.

Na místo okamžitě zamířily nejbližší hlídky PČR, posádky RZP a RV ZZS HMP, jednotka HZS Praha ze stanice Strašnice a také policejní pyrotechnik. Ten následně rozhodl o uzavření širokého okolí, včetně přístupových cest k domům, přístupové cestě do přilehlé mateřské školky a také Milánské ulice.

Na místo se dostavila družstva SPJ Praha. Policisté ze speciální pořádkové jednotky dohlíželi v okolí na to, aby lidé nevstupovali do uzavřeného prostoru.

Inzerce

Policisté spolu s pyrotechniky došli nakonec k závěru, že za výbuchem vozu může nástražný výbušný systém.

40letá cizinka, která auto startovala, skončila ve vážném stavu ve vinohradské nemocnici. Záchranáři ji museli uvést do umělého spánku a napojili ji na umělou plicní ventilaci. Utrpěla mimo jiné vážné popáleniny.

Celým incidentem se zabývají kriminalisté z krajského ředitelství. Uzavírka ulice byla plánována do 16. hodiny.

Aktualizace případu zde: //policejnidenik.cz/vybuch-vozu-v-milanske-ulici-vysetruji-kriminaliste-z-1-oddeleni-pripad-vysetruji-jako-vrazdu/

Inzerce