TOPlist

V domě obývaném invalidy v Kladně někdo založil požár, hasiči evakuovali 21 lidí

V Hřebečské ulici v Kladně došlo v úterý večer k požáru v panelovém domě (dům Mety), konkrétně v 1. patře tohoto domu. Hořet začaly krabice od invalidních vozíků, které firma, sídlící v tomto domě, vyrábí.

Na místo požáru okamžitě vyjela jednotka HZS SČK ze stanice Kladno, posílena o dobrovolné jednotky hasičů z Braškova, Unhoště a Hřebče. Povolána byla záchranná služba a k místu zamířily také hlídky PČR a MP Kladno. Později na místo vyrazila výjezdová skupina SKPV a také evakuační autobus profesionálních hasičů ze Slaného.

Hasiči požár velmi rychle zlikvidovali, nicméně kouř se dostal do všech 8 pater panelového domu. Hasiči proto přistoupili k evakuaci 21 osob, včetně dětí a včetně handicapovaných osob.

Pro evakuované nájemníky byl přistaven právě slánský evakuační autobus. Po odvětrání objektu se mohli vrátit zpět do svých domovů.

Požárem se kromě vyšetřovatele HZS zabývají také kriminalisté. Podle všeho ho někdo založil úmyslně. Kvůli zásahu složek IZS byla na několik hodin uzavřena Hřebečská ulice.

Inzerce