TOPlist

V ČR proběhlo jedno z největších opatření pořádkové policie, zaměřeno bylo na železnice a výkupny kovů

V období od 6. listopadu do 7. listopadu 2014 se uskutečnilo jedno z největších opatření pořádkové policie zaměřené na bezpečnost železnic a kontroly výkupen kovů.

Do akce se zapojilo celkem 2375 policistů, kteří zkontrolovali více než 700 vlaků, téměř 1500 nádraží, 1700 sběren kovů. Zajistili jsme 319 kg kovů, pocházejících z trestné činnosti, a také 649 g marihuany. „Mohu konstatovat, že v rámci této akce jsme zjistili tři desítky trestných činů a více než dvě stovky přestupků,“ uvedl ředitel pořádkové policie plk. Martin Hrinko.

Policisté se zaměřili na krádeže kovů, nelegální migraci a drogovou problematiku. Akce se kromě českých policistů zúčastnily i členské státy Evropské unie.

Akce BLUE 24 byla další akcí, která napomohla v odhalení trestných činů a přestupků páchaných na železnicích. V porovnání s loňským rokem jsme zajistili méně kovů, což poukazuje na zlepšení situace v krádežích na železnicích a okolí.

Informace k vyhodnocení poskytl ředitel pořádkové policie plk. doc. Ing. Martin Hrinko, Ph.D., MBA a vedoucí bezpečnosti a havarijního plánování České dráhy a. s. Ing. Ota Zachariáš na dnešní tiskové konferenci.

Inzerce