TOPlist

V Českobrodské ulici došlo včera ráno k tragické dopravní nehodě. Řidič ujel

V pátek v ranních hodinách došlo k dopravní nehodě s tragickými následky. Teď policisté pátrají po řidiči a jeho autě. K nehodě došlo konkrétně v 5.35 hodin na přechodu pro chodce v Českobrodské ulici poblíž autobusové zastávky Pod Táborem.

Jejími účastníky byli devětapadesátiletý chodec a zatím neznámý řidič, který neprodleně po střetu z místa dopravní nehody ujel, aniž by zraněnému poskytl jakoukoli první pomoc.

Chodci už nepomohli ani záchranáři

Zraněnému chodci se s maximálním úsilím snažili ještě pomoci přivolaní záchranáři, kteří ho poměrně dlouhou dobu resuscitovali. Bohužel neúspěšně, kdy lékař následně konstatoval jeho smrt.

Celou událost nyní prošetřují kriminalisté odboru vyšetřování dopravních nehod.

Ti disponují videozáznamem, na kterém je předmětná dopravní nehoda zachycena. Nicméně tento videozáznam nelze nyní z taktických důvodů zveřejnit, krom jiného proto, že by určitým způsobem napovídali druhému účastníku dopravní nehody.

Jediné, co lze v tuto chvíli potvrdit, je, že na základě tohoto videa se nyní pátrá po tmavé limuzíně, ke které disponují větší částí její registrační značky.

Svědků bylo víc

Ze zmiňovaných záběrů je navíc zřejmé, že v době dopravní nehody bylo na místě více osob, které by policie chtěla požádat, aby se přihlásily prostřednictvím linky tísňového volání 158, neboť mohou být velice důležitými svědky.

Především je kladený apel na člověka, který v době střetu stojí jako chodec u semaforů nedaleké křižovatky Českobrodská a Pod Táborem, a snaží se pomocí tlačítka navolit zelenou pro chodce. Kolem tohoto člověka totiž řidič s hledaným vozidlem neprodleně po nehodě projíždí.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce